“Geleceğe Yön vermek!”

Ticari faaliyetlerine 1978 yılında İstanbul Kartal'da 300 m² atölyesinde çelik dövme sektöründe yaptığı yatırımlar ile başlayan firmamız, istikrarlı bir büyüme politikasıyla faaliyetlerini sürdürmüş ve 2001 yılında sektöründe edindiği uzmanlık ve kurumsal planlama ile 6.000 m² alanda modern teknolojiyle donatılmış üretim tesisine geçiş yapmıştır. Bugün ise firmamız yarım asırlık bilgi ve tecrübesi ile İstanbul ve Sakarya’da bulunan toplam 30.000 m² alan üzerine kurulu modern teknolojilerle donatılmış dövme presleri ve üretim merkezleriyle çelik dövme sanayinin öncülerindendir.

Bu süreçten sonraki varlığını dövme çelik teknolojisine yaptığı yatırımlarla büyüten ve nihai ürün üretmeyi hedefleyen firmamız edindiği tecrübelerle sektörün önemli kuruluşlarından biri olmayı başarmıştır.

Dövsan yaklaşık yarım asırlık tarihi boyunca faaliyetlerinde “kalite ve müşteri memnuniyeti” temel ilkeleriyle devam etmiş ve başarılı operasyon yönetimiyle de verimliliğini ve üretim kapasitesini geniş kapsamlı revize ederek her geçen gün artırmıştır.

Firmamız kaliteden asla ödün vermeden ürettiği tüm ürün gruplarındaki parçaları müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, ham çelikten nihai ürün sevkine kadar bütün üretim proseslerini kendi bünyesinde barındırarak gerçekleştirmektedir.

Her zaman en iyi ve en kaliteli hizmeti sağlayabilmek için işinin temeli olan Çelik Dövmenin ötesine geçerek, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılama yeteneğini üretim süreçlerine dâhil etmiştir.

DÖVSAN’ nın imalatçısı olduğu ürün gamında tercih edilme sebebi; alanında lider firmaların talep ettiği, giderek daha karmaşık ve yüksek performanslı ürünleri; teknik şartnamelere uygun kalitede ve optimum süre ve fiyatla sağlıyor olmasından kaynaklanmaktadır.

DÖVSAN, Çelik Dövme Sektörünün “öncülerinden biri” olarak, 2022 yılı itibariyle Ferizli OSB’de yeni fabrikasının da faaliyete geçmesi ve son yıllarda yapmış olduğu yatırımlar ve geliştirdiği yeni yönetim becerileri ile geleceğe yön vermek vizyonuyla faaliyetlerine devam edecek ve başarısını emin adımlarla sürdürecektir.

1978
kuruluş yılı

250+
çalışan

8.000
ton/yıl
üretim kapasitesi
(dövme)

9.000.000
parça/yıl
üretim kapasitesi
(talaşlı imalat)

30.000
üretim alanı